RESULTAT VILTSPÅR 2019


 

2019-11-28 SSRK VÄRMLAND

Domare: NORBORG KERSTIN
  GLADRAGS SECRET AGENT    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    

2019-11-22 - 2019-11-26 SSRK VÄRMLAND

Domare: MAGNUSSON YVONNE, NILSSON JAN-ERIK
 
  UVED'S MERTUS CUCUMBER    
  Godkänt championat:   SE VCH    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
       
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-11-20 SÖDERMANLAND

Domare: LAGERBÄCK OLA
  HAYABUSA'S HERITAGE    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-10-27 VÄRMLAND

Domare: NILSSON JAN-ERIK
  UVED'S MERTUS CUCUMBER    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
  HP    

2019-10-20 VÄRMLAND

Domare: ELFSMO ANN-CHRISTINE
  UVED'S MARONA BEAN    
  Rörligt prov    
  Anlagsklass    
  GK    

2019-10-09 - 2019-10-09 VÄRMLAND

Domare: PERSSON HENRY, HÅKANSSON INGA-LILL
  UVED'S LUNIX SALAD    
  Godkänt championat:   SE VCH    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
       
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-10-04 KARLSTAD

Domare: MAGNUSSON YVONNE
  ARISTOCURL'S SIMONE    
  Rörligt prov    
  Anlagsklass    
  GK    
       
  MÖRKEHÄLL GLORIA    
  Rörligt prov    
  Anlagsklass    
  GK    
       
  MÖRKEHÄLL GRETA    
  Rörligt prov    
  Anlagsklass    
  GK

2019-10-04 FORSHAGA CURLYKLUBBEN

Domare: ELFSMO ANN-CHRISTINE, KARLSTRÖM GUNILLA
  GLADRAGS SECRET AGENT    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
       
  STORMACRE RAY OF LIGHT    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
  HP    
       
  MÖRKEHÄLL FENJA    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
       
  ÅNHOLMENS TEQUILA    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   3

2019-10-03 VÄRMLAND

Domare: NILSSON HELENA
  UVED'S LUNIX SALAD    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    

2019-09-27 SSRK VÄRMLAND

Domare: NILSSON HELENA
  UVED'S LUNIX SALAD    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-09-22 SSRK VÄRMLAND

Domare: NORBORG KERSTIN
  UVED'S LUNIX SALAD    
  Rörligt prov    
  Anlagsklass    
  GK

2019-09-11 SSRK SÖDRA

Domare: HAGBERG LISELOTTE
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-09-07 DALSLAND

 Domare: GLENBERG JAN INGE
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-08-22 SSRK VÄRMLAND

Domare: MALMGREN ANITA
  RINGCURL'S CELINE    
  Rörligt prov    
  Anlagsklass    
  GK

2019-08-18 - 2019-08-25 SSRK VÄRMLAND

 Domare: NILSSON JAN-ERIK
  LILHOLM'S ELECTRICAL STORM    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
  HP    
       
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
  HP

2019-08-04 SSRK SÖDRA

Domare: SAMEVIK HÅKAN
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Ordinarie prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-07-11 - 2019-07-18 SSRK VÄSTERNORRLAND

Domare: HELLSTRÖM MAGNUS
  ARISTOCURL'S NO TROUBLE    
  Godkänt championat:   SE VCH    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
       
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1
 
 

2019-07-04 SSRK SÖDRA

Domare: PERSSON ARNE
  KUKKASEN TUPASVILLA    
  Rörligt prov    
  Anlagsklass    
  GK

2019-06-19 SVTK/VTK VÄRMLAND

Domare: NILSSON JAN-ERIK
  UVED'S MERTUS CUCUMBER    
  Rörligt prov    
  Anlagsklass    
  GK

2019-05-29 SDK/DALSLANDS DK

Domare: BERTILSSON MARIANNE

  RIPCURL'S CROWNPRINCESS IXA    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-05-20 - 2019-05-31 SVTK/VLTK VÄSTMANLAND

Domare: GUSTAVSSON LEIF
  ARISTOCURL'S NO TROUBLE    
  Rörligt prov    
  Anlagsklass    
  GK    
       
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-05-16 - 2019-05-21 SSRK VÄRMLAND

Domare: NILSSON JAN-ERIK
  CURLYGAMES SINGING WINDS    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
  HP    
       
  GLADRAGS SECRET AGENT    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-04-06 SSRK VÄRMLAND

Domare: NILSSON JAN-ERIK

  ARISTOCURL'S PAXTON    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
       
  CURLYGAMES SINGING WINDS    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
  HP

2019-03-25 - 2019-03-30 SSRK VÄRMLAND

Domare: JONSSON BERTIL

  ARISTOCURL'S PAXTON    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
       
  CURLYGAMES SINGING WINDS    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-02-20 SDK/DALSLANDS DK

Domare: DAHLSTRAND WALDE

  RIPCURL'S CROWNPRINCESS IXA    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1

2019-01-19 - 2019-01-20 SÄK/ÖSÄK Östsvenska Äk

Domare: LUNDIN LENA

  UVED'S MARCORD SALAD    
  Godkänt championat:   SE VCH    
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1    
       
  Rörligt prov    
  Öppen klass    
  Pris:   1