RESULTAT RALLYLYDNAD 2019


 

2019-09-28 ULRICEHAMN

Domare: SÄVNER PIA, ÖSTERLUND CAMILLA
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   076    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   094    
  Cert

2019-09-08 STENKULLEN

Domare: KLUG SUSANNE, SÄVNER PIA
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   099    
  Cert    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   076

2019-09-07 ÖRNSKÖLDSVIK

Domare: VENGELIN ANNETTE
  CEMA INVICTA ALICE HARDY    
  Avancerad klass    
  Poäng:   038    
       
  Avancerad klass    
  Diskvalificerad    
  Poäng:   000

2019-09-01 STORA HÖGA

Domare: SKOGSTRÖM MIA, ANDERSSON JAN-OLOF
 
  RIPCURL'S IRIZIA    
  Godkänt championat:   RLD N    
  Nybörjarklass    
  Poäng:   088    
  Kvalif/Nybörjarklass    
       
  Nybörjarklass    
  Poäng:   080    
  Kvalif/Nybörjarklass

2019-08-25 OSBY

Domare: ORTSCHEID GÜNTER, SIGSGAARD JYTTE
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   081    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   090    
  Cert

2019-08-25 STRÖMSUND

Domare: NORDQVIST JEANETTE, HEDMAN CARINA
  CEMA INVICTA ALICE HARDY    
  Godkänt championat:   RLD F    
  Fortsättningsklass    
  Poäng:   086    
  Kvalif/Fortsättn.kla    
       
  Fortsättningsklass    
  Poäng:   092    
  Kvalif/Fortsättn.kla

2019-08-18 HAMMARSTRAND

Domare: VENGELIN ANNETTE, SVELANDER LENA
 
  CEMA INVICTA ALICE HARDY    
  Fortsättningsklass    
  Poäng:   086    
  Kvalif/Fortsättn.kla    
       
  Fortsättningsklass    
  Poäng:   078    
  Kvalif/Fortsättn.kla

2019-08-03 KUNGSBACKA

Domare: LARSSON MARIA, KRÜGER ANNA
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   085    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   081

2019-07-27 KRAMFORS

Domare: VENGELIN ANNETTE
  CEMA INVICTA ALICE HARDY    
  Godkänt championat:   RLD N    
  Nybörjarklass    
  Poäng:   084    
  Kvalif/Nybörjarklass    
       
  Nybörjarklass    
  Poäng:   093    
  Kvalif/Nybörjarklass

2019-07-20 JÖNKÖPING

Domare: ÖSTERLUND CAMILLA, MATTSSON LENA
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   084    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   083

2019-07-06 FALKENBERG

Domare: LJUNGBERG CARINA, SEGVALL MARIE-LOUISE

  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   093    
  Cert    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   077

2019-07-05 FALKENBERG

Domare: ANDERSSON JAN-OLOF, SKOGSTRÖM MIA
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   084    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   083

2019-06-30 SIMRISHAMN

 
Domare: ERTZINGER FILIP
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   089

2019-06-06 HÄSSLEHOLM

Doamre: ORTSCHEID GÜNTER
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   094    
  Cert

2019-06-01 KUNGSBACKA

Domare: DAHLQVIST INGRID
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   094    
  Cert    
       
 Domare: PERSDOTTER HILDUR 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   085

2019-05-21 STORFORS

Domare: PÖYKIÖNIEMI PERNILLA
  GLADRAGS SECRET AGENT    
  Avancerad klass    
  Poäng:   078    
       
  Avancerad klass    
  Poäng:   096    
  Kvalif/Avanc.klass

2019-05-17 STIGEN

Domare: Maria Larsson
  CURLYGAMES SINGING WINDS    
  Mästarklass    
  Diskvalificerad    
  Poäng:   000    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   079

2019-05-16 GÖTA

Domare: SVANSTEDT EVA
 
  RIPCURL'S IRIZIA    
  Nybörjarklass    
  Poäng:   091    
  Kvalif/Nybörjarklass

2019-05-12 MELLERUD

Domare: BERGSTRÖM DIANA, LARSSON MARIA
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   099    
  Cert    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   091    
  Cert

2019-04-22 HELSINGBORG

Domare: BORGENLÖV LEIF, ORTSCHEID GÜNTER
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Diskvalificerad    
  Poäng:   000    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   082

2019-04-14 RÅÅ

Domare: EBERHARD MARTINA, ELIASSON THULIN CARI
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   075    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   091    
  Cert

2019-04-06 ULRICEHAMN

Domare: ORTSCHEID GÜNTER, FREJÅS ANNELIE
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   092    
  Cert    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   092    
  Cert

2019-03-16 KARLSTAD

Domare: WENDEL KRISTIN, BRATT MONA
 
  CURLYGAMES SINGING WINDS    
  Mästarklass    
  Poäng:   084    
       
  GLADRAGS SECRET AGENT    
  Avancerad klass    
  Poäng:   010    
       
  Avancerad klass    
  Poäng:   072

2019-03-03 TORSLANDA

Domare: KRÜGER ANNA, DAHLQVIST INGRID
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   092    
  Cert    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   085

2019-02-09 VÄRNAMO

Domare: LJUNGBERG CARINA, SKOGSTRÖM MIA
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   086    
       
  Mästarklass    
  Poäng:   086

2019-01-19 STRÖMSUND

Domare: BACKLUND BARBRO
 
  CAMABAROS JETBLACK AWESOME DIVA    
  Avancerad klass    
  Poäng:   064    
       
  Avancerad klass    
  Poäng:   094    
  Kvalif/Avanc.klass    
       
  CEMA INVICTA ALICE HARDY    
  Nybörjarklass    
  Poäng:   090    
  Kvalif/Nybörjarklass    
       
  Nybörjarklass    
  Poäng:   096    
  Kvalif/Nybörjarklass

2019-01-12 KARLSTAD

Domare:BRAATHEN JOHANSSON H
 
  GLADRAGS SECRET AGENT    
  Avancerad klass    
  Diskvalificerad    
  Poäng:   0    

 

Domare: LARSSON MARIA

  GLADRAGS SECRET AGENT    
  Avancerad klass    
  Diskvalificerad    
  Poäng:   72    

2019-01-06 GÖTEBORG

Domare: ORTSCHEID GÜNTER
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   083

2019-01-05 GÖTEBORG

Domare: BRAATHEN JOHANSSON H
 
  MÖRKEHÄLL ENGLA    
  Mästarklass    
  Poäng:   080